Inne

Witaj Świecie!

By on 7 maja 2017

Kilka słów o mnie

Pewnego dnia w pracy przyszła do mnie koleżanka i mówi: „Dorota, gdybyś miała wszystkie potrzebne zasoby, pieniądze, sprzęt, brak jakichkolwiek ograniczeń i potrzebną wiedzę – kim chciałabyś być?”. Moja odpowiedź była szybka i jednoznaczna: fotografem podróżnikiem. Kilka dni później pomyślałam, że przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym kierunku właśnie dążyć.

 

Podróżować uwielbiam od dziecka. Miłość tą odziedziczyłam, po Dziadku, który starał się we mnie zaszczepić ciekawość świata i chęć poznawania innych kultur, umożliwiając mi pierwsze wyjazdy na obozy międzykulturowe oraz wymiany młodzieżowe. Dzięki Niemu miałam okazję mieszkać i poznać „od kuchni” życie w  Turcji, Japonii oraz Australii. Do dziś utrzymuję kontakt z Rodzinami, które mnie gościły i traktowały jak własną córkę.

 

Obecnie staram się podróżować w każdej wolnej chwili. Jak tylko jest okazja zdobyć gdzieś tanie bilety to od razu kupuję i jadę. Wyjazdy planuję sama z moim Partnerem, przygotowując plan wyjazdu tak, aby zobaczyć jak najwięcej miejsc. Dzięki temu z każdej podróży wyciągam więcej, a równocześnie mam kontrolę nad wydatkami.

 

A fotografia? Pierwsze kroki stawiałam w gimnazjum robiąc koleżankom sesje zdjęciowe tzw „głupim Jasiem”. Wybierając liceum zależało mi, by oferowało warsztaty fotograficzne, które poszerzą moją wiedzę. Za pieniądze z 18-stki kupiłam swój pierwszy aparat. Zdjęć robiłam zawsze dużo, chociaż brakowało mi wiedzy, a także funduszy na sprzęt. W 2015 roku postanowiłam powrócić do tego hobby bardziej aktywnie, dużo czytając, zdobywając wiedzę, ucząc się na własnych błędach. Poza podróżami fotografuję także spotkania biznesowe w firmie, gdzie pracuję, robię też sesje biznesowe pracowników. Mam za sobą także kilka ślubów. Przede mną jeszcze sporo nauki, a najlepszą nauką jest praktyka. Nieustannie podglądam też swoich mistrzów fotografii, aby móc czerpać z ich umiejętności. Zbieram też fundusze na swój pierwszy, poważniejszy sprzęt 🙂

 

Co poza tym? Z wykształcenia jestem kulturoznawcą dalekowschodnim. W szczególnym obszarze moich zainteresowań leży kultura indyjska. Zdarza mi się prowadzić gościnne wykłady/warsztaty na UJ (niestety coraz rzadziej…), a od czasu do czasu wraca mi do głowy pomysł doktoratu. Uwielbiam tańczyć, w swoim życiu trenowałam zarówno taniec towarzyski jak i taniec brzucha. Kocham musicale, poza muzyką klasyczną i filmową słucham… rocka i metalu 🙂

 

Skąd pomysł na bloga?

Ponieważ podróżuję dużo, staram się to robić tanio, a planowanie kolejnych eskapad to dla mnie najlepszy sposób na wolne popołudnie i mam wyjątkowy talent do przygód, to dużo znajomych pyta mnie o różne rzeczy związane z wyjazdami, odszkodowaniami za opóźnione/odwołane loty, prosi o polecenia ciekawych miejsc. Lubię dzielić się tym, co wiem, więc niejednokrotnie słyszałam od znajomych „załóż bloga, spisuj wszystkie doświadczenia, przygody, plany podróży”. Z każdego mojego wyjazdu dzielę się relacją i zdjęciami na pewnym zamkniętym forum i tam również Dziewczyny motywowały mnie: „dlaczego nie napiszesz tego wszystkiego dla szerszego grona? Dorota pomyśl o blogu”. Pomyślałam 🙂 I działam (Dziewczyny – dzięki za motywację!).
Blog ten będzie więc zbiorem relacji z różnych ciekawych miejsc, które dane mi było (bądź będzie) odwiedzić. Będę się dzielić całymi planami wyjazdów, zaznaczając, co warto zobaczyć, a z czego można zrezygnować. Podzielę się informacjami o cenach, noclegach, restauracjach… wszystkim, czym będzie można się podzielić. Mam nadzieję, że znajdziecie tu odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w głowie każdej osoby planującej urlop i odwiedziny w danym miejscu po raz pierwszy. Może coś będzie także dla Was inspiracją do planowania kolejnych podróży? Tego sobie i Wam życzę 🙂

 

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, zachęcam do kontaktu ze mną.

 

My Flightdiary.net profile

   Zapraszamy także na nasze social media:TAGI
PODOBNE ARTYKUŁY
1 Comment
  1. Odpowiedz

    Arco

    12 sierpnia 2017

    Dorotka – mocno Ci kibicuję i trzymam kciuki ! Miłego podróżowania !😊

ZOSTAW KOMENTARZ

Dorota Kozub
San Mateo, Kalifornia

Cześć, miło Cię widzieć na moim blogu :) Jestem Dorota, pochodzę z Krakowa ale obecnie mieszkam w Kalifornii. Fotografia i podróże to moje dwie największe pasje. Uwielbiam brać aparat i robić sesje portretowe, rodzinne, reportaże. Kiedy tylko nadarza się okazja, pakuję walizkę i ruszam w trasę, aby poznawać nowe kultury, podziwiać nowe zakątki świata. Wszystko, co piękne, staram się uwiecznić na zdjęciach, które są nie tylko "pamiętnikiem, w którym zamiast tekstu zatrzymuje się kadr" (cyt. Monika Gawinowska) ale także obrazem moich wspomnień i emocji. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą dalekowschodnim. Zapraszam do odkrywania świata razem ze mną!