Światy Barwne - banner

Kilka słów o mnie

Pewnego dnia w pracy przyszła do mnie koleżanka i mówi: „Dorota, gdybyś miała wszystkie potrzebne zasoby, pieniądze, sprzęt, brak jakichkolwiek ograniczeń i potrzebną wiedzę – kim chciałabyś być?”. Moja odpowiedź była szybka i jednoznaczna: fotografem podróżnikiem. Kilka dni później pomyślałam, że przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym kierunku właśnie dążyć. Tak powstały Światy Barwne.pl

Fotografia

Pierwsze kroki w fotografii stawiałam w gimnazjum robiąc koleżankom sesje zdjęciowe tzw „głupim Jasiem”. Wybierając liceum zależało mi, by oferowało warsztaty fotograficzne, które poszerzą moją wiedzę. Za pieniądze z 18-stki kupiłam swój pierwszy aparat. W 2015 roku postanowiłam powrócić do tego hobby bardziej aktywnie, dużo czytając, zdobywając wiedzę, ucząc się na własnych błędach. Poza fotografią podróżniczą zajmuję się także reportażem, portretami, sesjami ciążowymi, rodzinnymi czy niemowlęcymi. Mam za sobą także kilka ślubów. Nieustannie uczę się od swoich mistrzów fotografii, biorę udział w warsztatach i spotkaniach fotograficznych aby poszerzać i doskonalić swoje umiejętności. Zapraszam do współpracy!

Światy Barwne: zdjęcia z warsztatów fotograficznych
Zdjęcia zrobione podczas warsztatów prowadzonych przez Anię Kondraciuk (Ania Kondraciuk Fotografia), organizowanych przez Bellove i Świat fotobrazków .
Modelka: cudowna
Wiktoria Pytlik Photomodel
Makijaż: 
Orianna Makeup Room

Podróże

A podróże? Uwielbiam je od dziecka. Miłość tą odziedziczyłam, po Dziadku, który starał się we mnie zaszczepić ciekawość świata i chęć poznawania innych kultur, umożliwiając mi pierwsze wyjazdy na obozy międzykulturowe oraz wymiany młodzieżowe. Dzięki Niemu miałam okazję mieszkać i poznać „od kuchni” życie w  Turcji, Japonii oraz Australii. Do dziś utrzymuję kontakt z Rodzinami, które mnie gościły i traktowały jak własną córkę.

Obecnie staram się podróżować w każdej wolnej chwili. Jak tylko jest okazja zdobyć gdzieś tanie bilety to od razu kupuję i jadę. Wyjazdy planuję sama z moim Mężem, przygotowując plan wyjazdu tak, aby zobaczyć jak najwięcej miejsc. Dzięki temu z każdej podróży wyciągam więcej, a równocześnie mam kontrolę nad wydatkami. Tanie podróżowanie jest możliwe, a Światy Barwne pokazują, jak się do tego zabrać.

Światy Barwne: panorama Horseshoe Bend, Arizona

Co poza tym? Z wykształcenia jestem kulturoznawcą dalekowschodnim. W szczególnym obszarze moich zainteresowań leży kultura indyjska. Zdarza mi się prowadzić gościnne wykłady/warsztaty na UJ (niestety coraz rzadziej…), a od czasu do czasu wraca mi do głowy pomysł doktoratu. Uwielbiam tańczyć, w swoim życiu trenowałam zarówno taniec towarzyski jak i taniec brzucha. Kocham musicale, poza muzyką klasyczną i filmową słucham… rocka i metalu 🙂

Skąd pomysł na bloga?

Ponieważ podróżuję dużo, staram się to robić tanio. Planowanie kolejnych eskapad to dla mnie najlepszy sposób na wolne popołudnie, a że mam wyjątkowy talent do przygód, to dużo znajomych pyta mnie o różne rzeczy związane z wyjazdami, odszkodowaniami za opóźnione/odwołane loty, prosi o polecenia ciekawych miejsc. Lubię dzielić się tym, co wiem, więc niejednokrotnie słyszałam od znajomych „załóż bloga, spisuj wszystkie doświadczenia, przygody, plany podróży”. Z każdego mojego wyjazdu dzielę się relacją i zdjęciami na pewnym zamkniętym forum i tam również Dziewczyny motywowały mnie: „dlaczego nie napiszesz tego wszystkiego dla szerszego grona? Dorota pomyśl o blogu”. Pomyślałam 🙂 I tak powstały Światy Barwne (Dziewczyny – dzięki za motywację!).

Światy Barwne - zdjęcia

Blog ten będzie więc zbiorem relacji z różnych ciekawych miejsc, które dane mi było (bądź będzie) odwiedzić. Będę się dzielić całymi planami wyjazdów, zaznaczając, co warto zobaczyć, a z czego można zrezygnować. Podzielę się informacjami o cenach, noclegach, restauracjach… wszystkim, czym będzie można się podzielić. Mam nadzieję, że znajdziecie tu odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w głowie każdej osoby planującej urlop i odwiedziny w danym miejscu po raz pierwszy. Może coś będzie także dla Was inspiracją do planowania kolejnych podróży? Tego sobie i Wam życzę 🙂

Życie codzienne w Kalifornii

Obecnie od kilku miesięcy mieszkam w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. W każdej wolnej chwili staramy się odkrywać kolejne miejsca w Stanach! Na moim profilu na Instagramie: @swiatybarwne dzielę się także informacjami na temat życia codziennego w USA. Zapraszam więc do moich wpisów ze Stanów Zjednoczonych, a jeżeli planujesz podróż po Stanach i masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, to także do kontaktu!

Światy Barwne | Podróże po USA
Kliknij na powyższy obrazek, aby zostać przeniesionym do listy wpisów ze Stanów Zjednoczonych

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, zachęcam do kontaktu ze mną!

Dorota Kozub | @swiatybarwne

My Flightdiary.net profile
Kliknij w obrazek aby przejść na nasz profil na Instagramie
Kliknij w obrazek aby przejść na nasz profil na Facebooku
Dorota Kozub
Kraków, Polska

Cześć, miło Cię widzieć na moim blogu :) Jestem Dorota, jestem fotografką oraz blogerką podróżniczą. Swoją pracą, która jest także moją największą pasją, zatrzymam dla Was emocje i piękne chwile na dłużej. Zajmuję się fotografią portretową, FineArt, kobiecą, ciążową, narzeczeńską, dziecięcą, rodzinną i podróżniczą. Kocham podróże. Kiedy tylko nadarza się okazja, pakuję walizkę i ruszam w trasę, aby poznawać nowe kultury, podziwiać nowe zakątki świata. Wszystko, co piękne, staram się uwiecznić na zdjęciach, które są obrazem moich wspomnień i emocji. W 2019 roku miałam okazję przez pół roku mieszkać w San Mateo w Dolinie Krzemowej. Nasze życie codzienne i podróże opisywałam tutaj na blogu oraz relacjonowałam na Instagramie. Zapraszam do odkrywania świata razem ze mną!