Los Angeles i okolice USA

Hollywood Sign Trail czyli jak wejść nad napis Hollywood.

on
2 czerwca 2019

Zobaczenie znaku Hollywood to obowiązkowy punkt podczas wizyty w LA. Ale poza odwiedzeniem znanego miejsca skąd robionych jest większość zdjęć, chciałam Wam zaproponować spacer sam szczyt góry, na której znajduje się napis trasą Hollywood Sign Trail. Przy okazji pokażę Wam kilka fajnych miejsc do zrobienia sobie zdjęcia ze znakiem Hollywood. Uwaga – pod sam napis nie da się dojść.

Skąd wziął się napis Hollywood?

Napis znajduje się na szczycie Mount Lee (521m) i początkowo miał być reklamą budowanego w okolicy osiedla Hollywood Land (tak też pierwotnie wyglądał napis, który powstał w latach 20 XIX wieku). Dopiero z czasem stał się symbolem przemysłu filmowego i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Los Angeles. Co ciekawe, w 2010 roku pojawiły się plany zburzenia znaku i zbudowania w tym miejscu luksusowego osiedla. Dzięki wsparciu gwiazd i fanów udało się zebrać odpowiednie fundusze na wykup terenów, dzięki czemu napis ocalał (więcej informacji znajdziecie w internecie pod hasłem “save the peak”). Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat historii napisu, to zapraszam na stronę Hollywood Sign.

Napis Hollywood na szczycie Mount Lee.

Jak znaleźć Hollywood Sign Trail?

Wybierając się pod znak auto najlepiej jest zostawić w okolicy Canyon Lake Dr. W okolicy 10:00 ciężko jest już znaleźć miejsce do zaparkowania, więc dobrymi ulicami do zostawienia auta są także Tahoe Dr czy Lake Hollywood Dr. Następnie udajemy się w górę drogą Mulholland Hwy. Wzdłuż tej ulicy jest już zakaz parkowania. Po około 15-20 minutach spaceru dochodzimy do ukrytej bramy, która rozpoczyna szlak na szczyt. Co ciekawe, idąc od drugiej strony musisz wiedzieć, którą furtkę otworzyć, aby przejść na szlak. Na poniższej mapie zaznaczyłam to miejsce oraz dodałam zdjęcie z Google Maps. Niebieska furtka znajduje się na lewo od bramy na zdjęciu.

Następnie zaczyna się już Hollywood Sign Trail na szczyt Mt Lee. Po drodze jest wiele fajnych punktów widokowych, nie tylko na znak, ale także na całe miasto. Dojście na szczyt zajmuje około 20-45 minut w zależności od tempa.

Panorama Los Angeles z Hollywood Sign Trail.
Zdjęcie zrobione smartfonem

Ścieżka prowadzi na sam szczyt nad napisem Hollywood, skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto. Jest to bardzo dobra lokalizacja do robienia zdjęć. Patrząc na miasto, po lewej stronie znajdują się anteny telewizyjne.

Panorama miasta z napisem Hollywood - koniec trasy Hollywood Sign Trail.
Panorama z 4 zdjęć

Całość trasy tam i z powrotem zajmuje około 1,5-2 godzin. Poziom trudności określam jako łatwy – nie ma dużo ostrych podejść, a droga w całości jest asfaltowa. Warto mieć ze sobą wodę, trzeba też mieć na uwadze, że mało tam zacienionych miejsc więc łatwo o słoneczną spaleniznę 😉

Panorama Los Angeles z lecącym helikopterem widziana z końca Hollywood Sign Trail.

Nie jest to jedyny szlak na ten szczyt. Więcej tras, także dłuższych i bardziej wymagających znajdziecie tutaj oraz tutaj.

Jeżeli szukasz inspiracji na swój pobyt w Los Angeles, to zapraszam Cię także do mojego wpisu Co warto zobaczyć w Los Angeles oraz do mojej relacji z Universal Studios Hollywood.

Podróże po USA - kliknij zdjęcie aby zobaczyć wszystkie wpisy
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć wszystkie wpisy ze Stanów Zjednoczonych

Zapraszam Was do obejrzenia mojej relacji z wyprawy na InstaStories!

Jeżeli post Ci się spodobał to zapraszamy do udostępniania go dalej!  

Zapraszamy także na nasze social media:

Zapraszam na instagram @swiatybarwne
Tagi
Podobne posty

Zostaw komentarz

Dorota Kozub
San Mateo, Kalifornia

Cześć, miło Cię widzieć na moim blogu :) Jestem Dorota, pochodzę z Krakowa ale obecnie mieszkam w Kalifornii. Fotografia i podróże to moje dwie największe pasje. Uwielbiam brać aparat i robić sesje portretowe, rodzinne, reportaże. Kiedy tylko nadarza się okazja, pakuję walizkę i ruszam w trasę, aby poznawać nowe kultury, podziwiać nowe zakątki świata. Wszystko, co piękne, staram się uwiecznić na zdjęciach, które są nie tylko "pamiętnikiem, w którym zamiast tekstu zatrzymuje się kadr" (cyt. Monika Gawinowska) ale także obrazem moich wspomnień i emocji. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą dalekowschodnim. Zapraszam do odkrywania świata razem ze mną!